2024. május 4, szombat - Mónika

2021. Augusztus 02. 06:35, hétfő | Helyi
Forrás: Esztergomi Sakk Club

Farkas Gábor felvidéki sakkmester nyerte a VI. Esztergom FIDE Opent

Az Esztergomi Sakk Club július 29.-augusztus 1. között rendezte városunkban a VI. Esztergom FIDE Open nemzetközi sakkversenyt, amely egyben Komárom-Esztergom megye felnőtt nyílt bajnoksága is volt.

Csütörtökön a versenyt Heckel Zoltán a Köznevelési, Ifjúsági és Sportbizottság elnöke nyitotta meg.

Két csoportban vetélkedtek a sakkozók négy napon keresztül, a nyílt versenyen nyolc nemzetközi címviselő indult. Nagy küzdelemben 7-5,5 ponttal Farkas Gábor FM nyerte az Opent Csiszár Csaba nemzetközi mester előtt, aki szintén 5,5 pontot ért el. Szintén 5,5 ponttal végzett Németh Zalán, a negyedik Németh Gergely, ötödik Szabó Márton Mihály FM és a hatodik Varga Richárd előtt, akik 5 pontot gyűjtöttek.

Az esztergomi első táblás Szabó Márton Mihály mester az ötödik helyével a legjobb megyei sakkozó volt, így megnyerte Komárom-Esztergom megye bajnokságát.

További esztergomi eredmények: 29. Szabó Pál 3,5 pont, 33. Pétervári Szabolcs 3 pont, 36. Marosvári Gergő 3 pont és 38. Pásztor-Turák Péter 2,5 pont.

A legjobb nem helyezett ifjúsági Pásztor Balázs lett 4,5 ponttal, a legjobb női versenyző Terbe Zsuzsanna 4,5 pont, a legjobb senior játékos Piroska István 4,5 pont.

Az U1600-as B csoportot 7-6,5 ponttal Bajluk-Braz Lehel nyerte a 6 pontos Vavró Lajos és 4,5 pont Keresztúri Ákos Zoltán előtt.

Legjobb U14-es lány versenyző Kiss Inez 4 pont, legjobb U 10-es lány Csiszár Vivien 3,5 pont. Legjobb U14-es fiú Láng Kristóf Márk 4 pont, legjobb U10-es fiú Timár Máté 3 pont.

Esztergomi ifik eredményei: 8. Fabi András 3 pont, 14. Skrlyik Tímea 3 pont, 15. Fekete Bence 1,5 pont.

2024. Május 02. 18:36, csütörtök | Helyi

Elindult a "piskóta" körforgalom építése Esztergomban

Április 30-án indult a Dobogókői út – Petőfi Sándor út – Terézia utca – Kálvária út kereszteződésénél a körforgalom építése.

2024. Május 02. 18:34, csütörtök | Helyi