Városlista
2025. december 2, kedd - Melinda

Hírek

2018. Február 14. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott illetményemelése

Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott illetményemelése

Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott 8 százalékos illetményemelése - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyi államtitkársága kedden az MTI-vel.

Az egészségügyi szakdolgozók novemberről előrehozott 8 százalékos illetményemelésével járó bérkülönbözetet az államkincstár januárig visszamenőleg februárban utalja. Ez 80 ezer dolgozót érint, akik márciustól már automatikusan a megemelt bért kapják - írták a közleményben, hangsúlyozva, hogy a kormány az egészségügyi dolgozók számára minden, jogszabályban is vállalt béremelést, bérkiegészítést, támogatást teljesített és teljesít.

Az államtitkárság közlése szerint a Magyar Államkincstár felkészült az egészségügyi és szociális szakdolgozók megemelt béreinek utalására. A januári emelést a dolgozók bérkülönbözet formájában, február 20-án kapják meg.

Az egészségügyi szakdolgozók bére 2016 és 2019 között átlagosan 65 százalékkal emelkedik. Egy 4-6 éves munkaviszonnyal, felsőfokú végzettséggel rendelkező szakápoló átlagkeresete a 2016 januári 268 607 forinthoz képest a mostani előrehozott béremeléssel 382 354 forintra emelkedik, 2019-ben pedig várhatóan 412 900 forint lesz - írta az Emmi közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 01. 07:23, hétfő | Belföld

Borult, párás, de enyhe idő várható december első hetében

2025. November 30. 08:57, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 48. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. November 30. 08:56, vasárnap | Belföld

Lemondásra szólította fel a Nyíregyházi Állatpark igazgatóját a Fidesz, mivel ő lesz a Tisza jelöltje

A Fidesz nyíregyházi szervezete lemondásra szólította fel Gajdos Lászlót, a Nyíregyházi Állatpark vezetőjét, aki a Tisza Párt képviselőjelöltje lett – közölte a szervezet szombaton az MTI-vel.

2025. November 30. 08:54, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor szerint az európai vezetők háborúba akarnak menni