Hírek
2014. Február 04. 07:56, kedd |
Helyi
Forrás: lvp/KEMRFK
Fejszét, tésztát és krumplit vitt a betörő
A gyanú szerint többször is lopott Nyergesújfalun az a férfi, aki a körzeti megbízott buktatott le a minap. A betörő zsákmánya egyebek közt tészta, krumpli és két fejsze volt.
Betörésre, kutatás nyomaira ért haza egy nyergesújfalui asszony január 31-én. Kettő fejszéje, egy csomag száraztészta és egy kiló burgonya tűnt el házából, míg nem tartózkodott otthon. Feljelentést tett a rendőrségen. A rendőrök még aznap elfogták H. Bélát, akit a bűncselekmény elkövetésével gyanúsít az Esztergomi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya. Az 55 éves férfi január 31-én kétszer is találkozott a rendőrökkel. Először délelőtt, mikor kerékpárjával Lábatlan belterületén közlekedett. Igazoltatta őt a helyi körzeti megbízott és csomagjait is átvizsgálta, de a szatyorban talált eszközöket akkor még nem lehetett bűncselekmény elkövetéséhez kötni. Délután a körzeti megbízott meghallotta, hogy a nyergesi házból mik tűntek el, egyből tudta, hogy azok H. Bélánál vannak. Felismeréséről szólt az esztergomi nyomozóknak, addig pedig megkereste a gyanúsítottat. Otthonában talált rá, innen állította elő az Esztergomi Rendőrkapitányságra, ahol kollégái gyanúsítottként hallgatták ki. Ellene lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást a rendőrség. A hatóság emellett vizsgálja, hogy a H. Bélától lefoglalt tárgyak származhatnak-e további bűncselekmények elkövetéséből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
