Hírek
2022. Január 16. 15:09, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Fél éve először csökkent 700 alá a halálozások napi száma Oroszországban

Először csökkent július 5. óta 700 alá a koronavírus-járvány miatti napi halálozások száma Oroszországban, az újonnan diagnosztizált fertőzöttek száma ugyanakkor ismét megközelítette a 30 ezret
- derült ki az orosz operatív törzs által vasárnap közölt adatokból.A halálos áldozatok száma az elmúlt napi 723-ról 686-ra csökkent. A járvány kezdete óta 321 320-an vesztették életüket a fertőzés következtében. A nem végleges halálozási ráta 2,97 százalék.
Az újonnan kimutatott fertőzöttek száma 29 230-cal 10 803 534-re emelkedett. A napi növekmény 0,27 százalék, a tünetmentes esetek aránya 14,2 százalék.
A felépültek száma 22 731-gyel 9 858 615-re gyarapodott. Az országban 623 599 aktív esetet tartanak nyilván.
Oroszországban a járvány kezdete óta több mint 246,4 millió, az elmúlt napon pedig 524 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával jelenleg 909 792 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.
A hétvégén közölt adatok szerint a Covid-19 elleni védőoltás első adagját 80 184 717, mindkettőt pedig 76 520 849 ember kapta meg. A kollektív védettség szintje 63,7 százalékos.
Alekszandr Gincburg, a Szputnyik V vakcinát kifejlesztő Gamaleja Központ igazgatója a TASZSZ-nak elmondta, hogy intézete megkezdte egy új, koronavírus-fertőzés elleni, monoklonális antitesteken alapuló gyógyszer klinikai vizsgálatát. Az eljárás az akadémikus szerint három és fél - négy hónapot vesz igénybe. Hozzátette, hogy a gyógyszer hatékonysága az analóg nyugati szerek alapján már ismert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 13. 07:11, csütörtök | Külföld
Amerikai védelmi miniszter: Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés
Ukrajna 2014 előtti határaihoz való visszatérés irreális célkitűzés, és ennek az illuzórikus célnak a hajszolása csak meghosszabbítja a háborút és még több szenvedést okoz
2025. Február 13. 07:03, csütörtök | Külföld
Meghívta Moszkvába Donald Trumpot Vlagyimir Putyin
Vlagyimir Putyin orosz elnök telefonbeszélgetést folytatott amerikai hivatali partnerével, Donald Trumppal, és meghívta őt Moszkvába - közölte szerdán Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
2025. Február 12. 07:44, szerda | Külföld
Izraeli kormányfő: Ha szombatig nem adják át a túszokat, újrakezdődik a háború
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök bejelentette, hogy ha a Hamász palesztin terrorszervezet szombatig nem adja át Izraelnek a túszait, akkor Izrael újraindítja a háborút a Gázai övezetben.
2025. Február 12. 07:40, szerda | Külföld
Kreml: intenzívebbé váltak a Moszkva és Washington közötti kapcsolatok
Valóban intenzívebbé vált a Moszkva és Washington közötti interakció a kormányhivatalok vonalán