Hírek
2020. Június 17. 07:10, szerda |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Felgyújtotta magát egy férfi a varsói parlament közelében
Felgyújtotta magát a varsói parlament közelében egy férfi, de a rendőrök eloltották a tüzet, az önégető nem halt meg, égési sérülésekkel kórházba szállították - közölte kedden a lengyel média.
A szerencsétlenségről többek között a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió és a közszolgálati televízió számolt be, és megerősítette a hírt a PAP hírügynökség is.
Az egyik dél-lengyelországi településről származó 48 éves férfi kedd délután feltehetőleg gyúlékony folyadékkal öntötte le magát a parlamenti épületegyüttessel szemközti járdán. A közelben járőröző rendőrök gyors közbelépéssel eloltották a tüzet.
Szemtanúk szerint a férfi az önégetés előtt azt kiáltotta, hogy "nincs igazságosság" Lengyelországban. Rendőrségi közlés szerint eszméleténél volt, amikor kórházba szállították.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld
Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója
Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén

