Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2014. November 18. 13:09, kedd | Életmód
Forrás: MTI

Fényterápiás kabin segíti a bőrbetegségek kezelését Pécsett

Fényterápiás kabin segíti a bőrbetegségek kezelését Pécsett

Fényterápiás kabint helyezett üzembe és tanácsadó programot indított a pszoriázisban, azaz pikkelysömörben szenvedő betegek kezelésére a Pécsi Tudományegyetem (PTE) bőrgyógyászati klinikája kedden a baranyai megyeszékhelyen.

A PTE az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, hogy a most átadott fénykabin az egyik legkorszerűbb az országban, segítségével több száz pikkelysömörrel, atópiás ekcémával és más, krónikus gyulladásos bőrbetegséggel küszködő páciens magas szintű ellátására nyílik lehetőség a Baranya, Somogy, Tolna alkotta Dél-dunántúli Régióban.
Utaltak rá: a pikkelysömör Magyarországon mintegy 200 ezer embert sújt. Ez a betegség az orvostudomány jelenlegi állása szerint gyógyíthatatlan, csak a tünetei kezelhetők, és az érintetteket a tünetek mellett társadalmi előítéletek is sújtják.
Az egyetem hangsúlyozta, hogy éppen ezért Budapest után első vidéki helyszínként Pécsett is elindul az Átváltozás program, amely térítésmentes szakmai és lelki támogatást nyújt a betegeknek.
Az érdeklődőket és hozzátartozóikat megtanítják a terápiák megfelelő alkalmazására, hasznos tippeket adnak a lelki terhek, a stressz leküzdésére, a helyes táplálkozással és a megfelelő testmozgással kapcsolatban, mert ennél a krónikus bőrbetegségnél csak teljes életmódváltással lehet látványos eredményt elérni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 12:00, péntek | Életmód

Kékszalag - Az RSM nyerte a tókerülő versenyt

A Vándor Róbert kormányozta RSM ért elsőként célba az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj vitorlásversenyen csütörtökön Balatonfüreden.

2026. Július 31. 10:00, péntek | Életmód

Hőség - Gajdos László a medencefeltöltés, autómosás, sportpályalocsolás mellőzését kéri

Az élő környezetért felelős miniszter csütörtöki Facebook-posztjában arra kért mindenkit, hogy mérsékelje, mellőzze a medencefeltöltéseket, autómosásokat, s néhány napig a sportpályák locsolását.

2026. Július 31. 05:00, péntek | Életmód

Szombaton megrendezik a Balaton-átúszást

Szombaton megrendezik a 44. Lidl Balaton-átúszást.

2026. Július 30. 07:49, csütörtök | Életmód

Részleges napfogyatkozás látható Magyarországról augusztus 12-én

Részleges napfogyatkozás látható Magyarországról augusztus 12-én, a ritka jelenséget kora este lehet majd látni.