Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2015. Augusztus 02. 04:04, vasárnap | Belföld
Forrás: MTIA Fidesz elkötelezett a természetvédelem mellett, a következő európai uniós

Fidesz: a párt elkötelezett a természetvédelem mellett

Fidesz: a párt elkötelezett a természetvédelem mellett

A Fidesz elkötelezett a természetvédelem mellett, a következő európai uniós ciklus forrásai soha nem látott fejlesztéseket tesznek lehetővé - közölte a nagyobbik kormánypárt szombaton az MTI-vel.

"Baloldali híresztelésekkel ellentétben nemhogy csökkennek a természetvédelemre szánt források, de a következő uniós ciklus forrásai soha nem látott fejlesztéseket tesznek lehetővé" - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben, amelyben a nagyobbik kormánypárt V. Németh Zsolt, a környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkár által elmondottakra reagált.

Hangsúlyozták: a Fidesz továbbra is mindent megtesz azért, hogy a természeti értékeinket megvédje, 2020-ig több mint 1100 milliárd forint jut majd környezet- és természetvédelmi beruházásokra.

Mint a közleményben írták, az elmúlt években minden eddiginél több pénzt fordított a kormány az ország környezeti állapotának javítására. Ennek köszönhetően több száz természetvédelmi és turisztikai célú beruházás valósult meg.

A nemzeti parkok védelmére kiemelt figyelmet fordítanak.

Kitértek arra is, hogy a nemzeti parki termék védjeggyel támogatják azokat a kistermelőket és kisvállalkozókat, akik a helyi alapanyagok felhasználásával, a hagyományoknak megfelelően gazdálkodnak és hozzájárulnak a helyi gazdaság fejlődéséhez.

V. Németh Zsolt a Vas megyei Szőcén tartott sajtótájékoztatóján soha nem látott mértékűnek nevezte a természetvédelmi fejlesztéseket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában

Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.

2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld

Az EU jóváhagyta a Magyar Fejlesztési Bank számára előirányzott kétmilliárd eurós magyar állami tőkeinjekciót

Az Európai Bizottság, az uniós állami támogatási szabályok alapján, jóváhagyta a Magyarország által a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) számára nyújtott kétmilliárd eurós, mintegy 760 milliárd forintos tőkeinjekciót

2026. Július 14. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak joga van ellenállni és meg is fogja tenni

Ha a köztársasági elnököt erőszakkal megfosztják a hivatalától, akkor Magyarországnak joga van ellenállni.