Városlista
2026. június 3, szerda - Klotild

Hírek

2011. Július 11. 14:17, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Figyelem: már csak néhány napig igényelhető a mikrovállalkozások támogatása!

Figyelem: már csak néhány napig igényelhető a mikrovállalkozások támogatása!

Július 15-ig lehet támogatási kérelmeket benyújtani mikrovállalkozások létrehozására és fejlesztésére a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalhoz.

A támogatás célja a vidéki térségekben új mikrovállalkozások alapítása, illetve a működők műszaki-technológiai fejlesztése, a versenyképesség növelése, munkahelyek megtartása és újak létrehozása érdekében.

Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Programból finanszírozott támogatás éves keretösszege 7 milliárd forint.

Hátrányos helyzetű területeken megvalósuló fejlesztés esetén a kiadások 65%-a támogatható, egyéb területen 60%, de támogatást egy ügyfél legfeljebb 35 millió forintig vehet igénybe.

Az MVH felhívja figyelmet arra, hogy a támogatás részletes feltételeiről szóló 33/2011. (IV.28.) VM rendelet 2011. július 3-án hatályba lépett módosításával támogathatóvá vált a NACE REV. 2. 11 alágazat szerinti italgyártás, a 11.02 (Szőlőbor termelés) és a 11.03 (Gyümölcsbor termelés) alágazatok kivételével, továbbá támogatás igényelhető jármű javításhoz kapcsolódó beruházásokhoz is.

A támogatási kérelmeket a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal regionális illetékességű kirendeltségeire kell benyújtani, melyek listája megtalálható a hivatal honlapján. A kérelmek beérkezése után az MVH pontozási rendszer és a rendelkezésre álló keretösszeg alapján határoz a támogathatóságról. További információk a 87/2011 (VI.3.) számú MVH Közleményben olvashatók.

OrientPess Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 03. 15:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid már a KRESZ módosítása előtt szabályozná az elektromos rollerek közlekedését

Vitézy Dávid szerint az elektromos rollerek szabályozása olyan fontos kérdés, hogy azzal nem lehet megvárni a KRESZ átfogó módosítását, hanem hamarabb kell lépni

2026. Június 03. 14:00, szerda | Belföld

Vezérigazgató: sikeres a Debrecenben gyártott BMW iX3

2026. Június 03. 09:00, szerda | Belföld

Lemondott Demeter Szilárd a Petőfi Kulturális Ügynökség éléről

Demeter Szilárd lemondott a Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezetéséről - írta a 444. Az igazgatótanács elnöke, aki megerősítette lemondását a hírportálnak, június 1-jével távozott a szervezet éléről.

2026. Június 03. 07:01, szerda | Belföld

Magyar Péter: Magyarország konstruktív partner lesz Európában

Magyarország őszintén, szabadon, szuverén államként visszatér az európai asztalhoz, konstruktív partner lesz - mondta Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben.