Hírek
2013. Január 22. 18:45, kedd |
Kék hírek
Forrás: MTI
Fokozott rendőri ellenőrzések kezdődtek a 4-es főúton három megyében
Három megyére kiterjedő, fokozott rendőri ellenőrzés kezdődött kedden a 4-es főúton a tranzitforgalomból adódó magas baleseti kockázat miatt - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-vel.
Szabó Zita tájékoztatása szerint a Jász-Nagykun-Szolnok mellett Pest és Hajdú-Bihar megyét érintő razzia március 31-ig tart. Ez idő alatt heti egy alkalommal, előre meg nem határozott napszakokban, 6 órán át fokozott közlekedésbiztonsági ellenőrzésre számíthatnak a járművezetők.
Jelezte: a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén nemcsak a 4-es számú főúton, hanem az ehhez csatlakozó 32-es, 442-es, illetve az ugyancsak jelentős tranzitforgalommal terhelt 44-es főúton is lesznek igazoltatások.
A sajtószóvivő hozzátette, a 4-es főúton közlekedők számíthatnak arra, hogy megyehatártól függetlenül több alkalommal is megállítják őket a rendőrök, akik több csoportban, több sebességmérő berendezéssel dolgoznak.
A razzia keretében a hatóság munkatársai kiemelt figyelmet fordítanak a sebességellenőrzésre, a passzív biztonsági eszközök használatára, a vezetés közbeni mobiltelefonálásra és a közlekedési szabálysértések elkövetőinek kiszűrésére. Emellett fontos része a kontrollnak a gépjárművek műszaki állapotának ellenőrzése, az ittas vagy bódult állapotú, illetve egyéb okból a járművezetésre alkalmatlan sofőrök kiszűrése, valamint a külföldi állampolgárok okmányainak és személyazonosságának vizsgálata is.
Szabó Zita az akció szükségességét indokolva utalt arra: a megyei baleset-megelőzési bizottság által megvalósított program eredményeként tavaly Jász-Nagykun-Szolnok megyében, így a 4-es főút ottani szakaszán is tovább csökkent a személyi sérüléssel járó és a halálos balesetek száma. A 2013. január 6-án Karcagnál bekövetkezett - öt ember életét követelő - frontális karambol azonban az elért eredmények ellenére is azt mutatja, hogy a 4-es főúton a tranzitforgalomból adódóan nagyfokú a balesetveszély.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 14:00, péntek | Kék hírek
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét
Őrizetbe vették Halásztelek polgármesterét - közölte Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön közleményben az MTI-vel.
2026. Április 16. 10:00, csütörtök | Kék hírek
Második világháborús légvédelmi repeszlőszerek kerültek elő Lepsényben
Második világháborús magyar légvédelmi repeszlőszerek és hozzájuk tartozó hüvelyek kerültek elő a Fejér vármegyei Lepsényben - közölte a Magyar Honvédség 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Április 14. 14:00, kedd | Kék hírek
A bíróság letartóztatta a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfit
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte a Váci úti tragikus baleset okozásával gyanúsított férfi letartóztatását - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék hétfőn az MTI-t.
