Hírek
2011. November 21. 07:28, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Folyamatosan döntik meg árbevételi rekordjaikat
Folyamatosan nő a Continental AG magyarországi cége, a ContiTech Fluid Automotive Kft. rendelésállománya, ezért az autóipari konszern termelésbővítő beruházásokat hajt végre - írta a Világgazdaság hétfőn.
Az autóipari hűtő- és fűtőberendezések tömlőit gyártó társaság Makón 1500 embert alkalmaz, a váci telephelyén pedig 700 főt.
A lapnak a cég ügyvezetője elmondta, hogy az elmúlt két évben folyamatosan döntik meg korábbi termelési és árbevételi rekordjaikat, jelenleg a hét minden napján három műszakban termel a makói és a váci gyár, pedig 2009 elején még be kellett vezetniük a négynapos munkahetet.
A társaság 2009-ben 3 millió eurót, tavaly 7,9 millió eurót fordított beruházásokra Magyarországon, az idén pedig 3,3 millió euró értékben fejleszt. A lap szerint az anyavállalat, a hannoveri székhelyű ContiTech mintegy ötmillió eurós beruházás feltételeit vizsgálja Nyíregyházán, a tervek szerint a 2004 óta a Continental csoporthoz tartozó 230 fős Phoenix Légrugó Technológia Kft.-nél épülne új kaucsukkeverék-gyártó üzem.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
