Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2012. Május 09. 14:03, szerda | Külföld
Forrás: OrientPress

Francia megbékélés - orosz parádé

Francia megbékélés - orosz parádé

Kedden volt 67 éve, hogy véget ért a II. világháború Európában. Ez alkalomból pedig olyat láthatott több tízmillió francia, amire a vad kampány alatt senki sem gondolt volna.

Nicolas Sarkozy leköszönő és Francois Hollande megválasztott francia köztársasági elnök együtt koszorúzták meg az Ismeretlen Katona sírját.

Ünnepélyes hangulatú kézfogásuk a párizsi Diadalív előtt a megbékélés szimbólumaként hatott. Mosolyogva még néhány szót váltottak is egymással, majd együtt üdvözölték a megemlékezésen nagy számban megjelent háborús veteránokat és a meghívott vendégeket. A közös megemlékezést Nicolas Sarkozy kezdeményezte, aki utoljára jelent meg köztársasági elnökként.

Az európai világháborús harcok lezárásáról ma Moszkvában is megemlékeznek. Itt a harmadik elnöki ciklusát kezdő Vlagyimir Putyin figyeli majd a Vörös téri tribünről a több mint 14 ezer katonát és 100 harci járművet. A moszkvai ünnepi parádé külsőségeiben és méreteiben semmivel sem marad majd el az előzőektől.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.