Hírek
2014. Augusztus 03. 09:49, vasárnap |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:
Gázai konfliktus – Izrael folytatja a harcot, amíg el nem éri célját

Izrael folytatja a harcot a gázai övezetben mindaddig, amíg el nem éri célját - mondta Benjámin Netanjahu miniszterelnök szombat esti tel-avivi sajtótájékoztatóján.
"A hadsereg teljes erővel tovább cselekszik, hogy végrehajtsa a hadjárat céljait, biztosítsa a nyugalom és a biztonság hosszú távra szóló visszaállítását Izrael polgárai számára, jelentős csapást mérve a terror infrastruktúrájára" - mondta Netanjahu.
"Erőink ezekben az órákban fejezik be a gázai terroralagutak semlegesítését, már több tucat alagutat felszámoltunk" - tette hozzá. "Ez a tevékenység olyan stratégiai rendszerben tesz károkat, amelynek kialakításáért a Hamász (radikális palesztin szervezet is) éveken át hatalmas erőfeszítéseket tett".
"Miután befejezte munkáját az alagutakkal, a hadsereg további tevékenységét csak a biztonsági követelmények határozzák meg" - mondta konkrétumokat nem említve az izraeli miniszterelnök.
Az izraeli hadsereg szombaton, a Hamász ellen indított "Erős Szikla" hadművelet huszonhatodik napján megkezdte a kivonulást több lakott körzetből a gázai övezetben, de az izraeli szakértők szerint egyelőre nem vonulnak ki az övezet teljes területéről, a határ mentén bizonyos részeken katonaság fog állomásozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.
2025. Május 23. 07:27, péntek | Külföld
Fehér Ház: a törvény teljes erejével lépnek fel a washingtoni zsidó múzeumnál történt gyilkosság elkövetőjével szemben
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat