Hírek
2019. Január 30. 07:32, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Gázszivárgás után fejfájás, szédülés miatt vitték kórházba irodaházban rosszul lett embereket
Jellemzően fejfájás, szédülés, hányinger miatt vittek kórházba 39 embert kedden, miután szénmonoxid-szivárgás volt egy angyalföldi irodaépületben - tájékoztatta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-t.
Elmondta: az érintettek közül mindenki felnőtt, és igazán súlyosnak tűnő esetek nem voltak.
Négy kórház között osztották el az embereket: a Péterffy kórház toxikológiai osztálya, a Honvédkórház sürgősségi osztálya, a Semmelweis Egyetem és az Uzsoki utcai kórház között.
Győrfi Pál szólt arról is: négy mentőegységgel és - a legkönnyebb eseteknél - egy autóbusszal vitték kórházba az érintetteket. Akiknek a legerősebb panaszai voltak, azoknak oxigént adtak, mivel esetleg szén-monoxid-mérgezést kaphattak - tette hozzá.
Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője azt közölte az MTI-vel, hogy egy XIII. kerületi, Szekszárdi utcai irodaházból rosszullét miatt riasztották a tűzoltókat. A szakemberek szén-monoxid jelenlétét mutatták ki. Az épületben 42-en voltak.
A gázszolgáltató az épület kazánját kizárta a rendszerből - tette hozzá Kisdi Máté.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:23, vasárnap | Belföld
Tavaly csaknem 1700 bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére
Mozgalmas évük volt a Magyar Honvédség tűzszerészeinek, a riasztások száma tavaly is elérte az egy évvel korábbit, megközelítve az 1700-at - közölte a Honvédelmi Minisztérium szombaton az MTI-vel.
2026. Január 03. 10:10, szombat | Belföld
11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum
Január 1-jétől 11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum, a minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik
2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld
Változékony idő várható az új év első hétvégéjén
2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld
NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
