Városlista
2026. június 27, szombat - László

Hírek

2020. Augusztus 24. 07:47, hétfő | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Generációs konfliktust okozhat a koronavírus-járvány

Generációs konfliktust okozhat a koronavírus-járvány

Generációs konfliktust okozhat, hogy mára a fiatalok váltak a koronavírus legfőbb terjesztőivé - közölte a generációkutató az M1 csatorna hétfői műsorában.

A fiatalok most lényegesen magasabb arányban terjesztik a vírust, mint az idősebb korosztály - fogalmazott Steigervald Krisztián.

Emlékeztetett arra, hogy a járvány első szakaszában elsősorban azokat az időseket hibáztatta a közvélemény a vírus terjedéséért, akik annak ellenére aktívan éltek, hogy a hatóságok otthonmaradásra buzdították őket.

Mára ez a trend megfordult, mert a több hónapos bezártság után, a nyár kezdetével a fiatalok egyre kevésbé tűrik a szociális izolációt és keresik kortársaik társaságát, ami segíti a vírus terjedését - mondta a szakember.

Hozzátette: a járvány felerősíti az amúgy is meglévő generációs ellentétet, mert az idősebbek nehezen értik meg, hogy mára lényegesen kitolódott a családalapítás ideje, vagyis a függetlenként eltöltött életszakasz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 11:00, hétfő | Életmód

Hőség - Folytatódik a kánikula a héten

A jövő héten folytatódik a kánikula: a hét elején általában 30 és 35 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet, míg a hét végén már jellemzően 33-38 fok várható a legmelegebb órákban.

2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.

2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód

Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása

Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.

2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.