Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2018. Február 19. 07:49, hétfő | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu

GPS-szel követik majd Esztergom és Párkány bérbringáit

GPS-szel követik majd Esztergom és Párkány bérbringáit

Összesen 105 út bicikli és 45 elektromos kerékpár áll majd szolgálatba a két város beruházásában. A kétkerekűeket GPS-szel követik majd a diszpécserek.

Közösen pályázott Esztergom és Párkány közösségi kerékpárkölcsönző rendszer fejlesztésére. A több mint 146 millió forintos támogatásnak köszönhetően Esztergomban további helyeken nyílik lehetőség biciklikölcsönzésre, növekszik a bringák száma, illetve a hagyományos eszközökön kívül elektromos verzió is elérhető lesz. Párkányban pedig hat ponton épül ki kölcsönző-állomás, 90 dokkolóval.

Összesen 105 új, kölcsönözhető kerékpárt áll majd az érdeklődők szolgálatába, amelyek közül 45 elektromos meghajtású lesz. Emellett az üzemeltető diszpécserei GPS-rendszernek köszönhetően folyamatosan figyelik majd a biciklik aktuális helyzetét.

Az uniós és kormányzati támogatásból megvalósuló beruházásnak köszönhetően a két város gyakorlatilag bármely frekventáltabb pontján biciklire pattanhatunk majd, és akár a határ másik oldalán is letehetjük azt. A régió két települése között így újabb „híd” épül, szorosabbá téve a térségi együttműködést – mondta korábban Völner Pál az térség országgyűlési képviselője.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi

FÚZIÓ ’25

Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.

2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi

TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT

a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával