Hírek
2020. November 04. 18:08, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyermekrajzpályázatot hirdetett a Magyar Közút
Általános iskolás gyerekeknek hirdetett országos gyermekrajzpályázatot a Magyar Közút Nonprofit Zrt., a nyertes alkotások többek között útellenőri autók oldalán lesznek láthatók egy évig - közölte a társaság szerdán.
Tájékoztatásuk szerint öt kategóriában, elektronikus formában várják a rajzokat az úthoz, a munkagépekhez, a közlekedéshez, az úton dolgozókhoz kapcsolódó tartalommal.
Kategóriánként egy győztest hirdetnek, a legjobbnak választott pályaművekből a Magyar Közút Nonprofit Zrt. Facebook-oldalán közönségszavazást szerveznek és a győztes különdíjat kap. A kategória- és a közönségszavazás győztese osztálykirándulást nyer a kiskőrösi Úttörténeti Múzeumba.
A nyertes osztálytársaival együtt utazhat Kiskőrösre, ahol elleshetik az útépítés fortélyait, úthengert vezethetnek, belekóstolhatnak a közlekedési hírszerkesztésbe, tárlatvezetésen vehetnek részt, megismerkedhetnek az útépítés történetével az ókortól a legmodernebb "szupersztrádákig", illetve az útépítéshez kapcsolódó gépekkel, eszközökkel.
Az osztálykiránduláson kívül a győztesek művei egy éven keresztül láthatóak lesznek a társaság útellenőri autóin, illetve 150 darab tízezer forint értékű ajándékutalvány is a díjazás része. A társaság a gyerekeket felkészítő pedagógusokat is elismeri. A nevezés részletei megtalálhatók a Magyar Közút honlapján, a rajzokat 2021. január 15-ig lehet beadni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld
Két menet lesz a fővárosban március 15-én
Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.
2026. Február 17. 15:00, kedd | Belföld
A Mol kezdeményezi a stratégiai kőolajkészletek felszabadítását a régió ellátásbiztonságának fenntartása érdekében
2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld
MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok
Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.

