Hírek
2023. Január 11. 09:18, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Gyopáros Alpár: csütörtöktől pályázhatnak a falusi kisboltok működési költségeik támogatására
Csütörtöktől pályázhatnak a falusi kisboltok működési költségeik támogatására - közölte a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos szerdán
Gyopáros Alpár közleményében úgy fogalmazott: az orosz-ukrán háború és az arra válaszként adott, elhibázott brüsszeli szankciós politika komoly gazdasági kihívások elé állította az egyébként is tőkeszegény és versenyhátrányban lévő falusi kisboltokat, a kormány ezért úgy döntött, hogy további segítséget nyújt számukra annak érdekében, hogy a Magyarország legkisebb településein élők számára is biztosított legyen a mindennapos élelmiszerellátás.
Tudatták: a működési támogatásra minden üzlettulajdonos pályázhat, aki 2000 fő alatti településen működtet olyan kisboltot, ahol jellemzően napi fogyasztási cikkeket, alapvető élelmiszereket értékesítenek. Üzletenként 1 millió és 3 millió forint közötti az elnyerhető támogatás mértéke, amely egyszeri, egyösszegű, száz százalékban előfinanszírozott, vissza nem térítendő, önerőt nem igényel.
A pályázat keretében elszámolhatók a működéssel összefüggő költségek, például az üzletben foglalkoztatott munkabére, a munkáltatói közterhek, a bérleti díj és a rezsiköltségek is. A pályázatot kizárólag elektronikus úton, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Nemzetpolitikai Informatikai Rendszerén keresztül lehet benyújtani január 12-én, csütörtökön 10 órától január 31-ig - áll a közleményben.
"A kormány a nehéz gazdasági helyzet ellenére sem hagyja magukra a falvakat. A kistelepüléseken szükség van minden olyan közszolgáltatás és piaci szolgáltatás megerősítésére, amelyek a falvakban élők életminőségének folyamatos javulását eredményezik" - fogalmazott Gyopáros Alpár.
Fotó: Szalóky Zsolt
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 07. 07:41, kedd | Belföld
Magyar Péter: még Isztambulban is nevettek, hogy a Fidesz akar tüntetni a demokrácia mellett
Még Isztambulban is hangosan felnevettek, amikor meghallották, hogy a Fidesz akar tüntetni az alkotmányosság és a demokrácia mellett - közölte a miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán.
2026. Július 06. 15:00, hétfő | Belföld
Hegedűs Zsolt: szakmai kerekasztalokon egyeztetnek az egészségügy megújításáról
Szakmai kerekasztalokon, az ágazati szereplőkkel egyeztetve újítaná meg az egészségügyet az Egészségügyi Minisztérium.
2026. Július 06. 14:00, hétfő | Belföld
Egészben kiemelték és elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő régi vasúti hidat
A Déli Körvasút fejlesztésének részeként egyben kiemelték, majd elszállították a budapesti Bartók Béla út felett átívelő, közel nyolcvanéves vasúti híd teljes acélszerkezetét
