Hírek
2014. Február 23. 08:03, vasárnap |
Helyi
Forrás: lvp/KEMRFK
Gyorsított eljárás vár az esztergomi bibliatolvajra
Bibliát, vallási folyóiratokat és énekes könyvet rejtett az az eltulajdonított táska, amit egy esztergomi férfi januárban lopott el Dorogon egy 80 éves bácsitól. A gyanúsított gyorsított eljárásban állhat a bíróság elé.
Dorogon a vasúti aluljáróban sétált úti célja felé a 80 éves sértett január 26-án. Idős kora miatt lassan haladt. Nem vette észre, hogy valaki a háta mögé került. Már csak arra lett figyelmes, hogy egy férfi kirántotta a kezében lévő táskát és elszaladt az állomás irányába. Hiába kiabált utána, hogy abban számára fontos dolgok vannak, a férfi továbbrohant. A bácsi a tettesből nem sokat látott, de a dorogi nyomozóknak így is sikerült azonosítani F. Jánost. január 27-én elfogták, és gyanúsítottként hallgatták ki a 20 éves esztergomi férfit. F. János elismerte a bűncselekmény elkövetését. Helyszíni kihallgatásakor azt vallotta, hogy hirtelen ötletből lopta el a táskát. Miután látta, hogy az nem tartalmazott számára nagy értéket, eldobta. Mindössze a pénztárcában lévő aprópénzt tette zsebre. A gyanúsított ellen – szabadlábon hagyása mellett – lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást a Dorogi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya és február 19-én az Esztergomi Járási Ügyészségen kezdeményezte a gyanúsított gyorsított eljárásban történő bíróság elé állítását.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
