Hírek
2022. Február 10. 13:03, csütörtök |
Sport
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Kovács Tamás
Gyulay Zsolt: már most ez minden idők legjobb magyar téli olimpiája

Bár még csak \"félidőben\" járunk, már most ez minden idők legjobb magyar téli olimpiája, fantasztikus a rövidpályás gyorskorcsolya-válogatott - jelentette ki Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke.
A sportvezető az MTI-nek csütörtökön elmondta: "remekül mentek a fiúk" a szerdai 1500 méteres döntőben is, Liu Shaoang negyedik, testvére, Liu Shaolin Sándor hatodik, míg a korábban kilökött, és a B döntőbe sorolt Krueger John-Henry 11. lett.
"Jót tett az, hogy a versenyzők a hétfői, 1000 méteres döntőben történtek és kizárások után a következő feladatukra összpontosítottak. Van ok a további bizakodásra, hiszen a férfi váltó címvédőként áll majd rajthoz és lesz még az 500 méteres verseny is. De azt már most elmondhatjuk, hogy ez minden idők legjobb magyar téli olimpiai szereplése" - hangsúlyozta Gyulay Zsolt.
Megjegyezte, szerdán este a rövidpályás gyorskorcsolya viadalon találkozott a Koreai Köztársaság Olimpiai Bizottságának elnökével és főtitkárával. A magyar és a dél-koreai szervezet, valamint a két ország korcsolyázó szövetsége bírálta a férfi 1000 méteres szám vezetőbíróját, mert szerintük nem volt fair a bíráskodás. Például a célvonalon elsőként áthaladt Liu Shaolin Sándort sárga lappal zárták ki, azaz a teljes mezőny végére sorolták, pedig a felvételek alapján ellene is szabálytalankodtak a házigazda kínaiak a fináléban. Az elődöntőben pedig két dél-koreait zártak ki, így lett a döntőben két magyar mellett három hazai korcsolyázó.
"Sok mindenről beszélgettünk, elmondtuk egymásnak, mi bánt bennünket" - tette hozzá Gyulay.
A magyar delegáció - a rövidpályás gyorskorcsolyázóknak köszönhetően - eddig két bronzérmet szerzett a vegyesváltó és a Liu Shaoang 1000 méteres teljesítménye révén, ezen kívül a szerdai 1500 méteres döntőben Liu Shaoangnak a negyedik, Liu Shaolinnak pedig a hatodik hely jutott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:13, szombat | Sport
Ír-magyar - Rossi: nüanszok dönthetnek
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint nüanszok dönthetik el szombaton a magyar labdarúgó-válogatott írországi rajtját a világbajnoki selejtezősorozatban.
2025. Szeptember 05. 07:58, péntek | Sport
Vb-selejtezők - Kikaptak a németek Pozsonyban
Az Európa-bajnoki címvédő spanyol labdarúgó-válogatott 3-0-ra győzött Bulgáriában a világbajnoki selejtezősorozat csütörtöki játéknapján, a németek viszont 2-0-ra kikaptak Szlovákiában.
2025. Szeptember 04. 21:42, csütörtök | Sport
Madaras Ákos: Ezüstös siker a Rotax Grand Festivalon.
Az elmúlt hétvégén az olaszországi Sarnóban rendezték meg a Rotax Grand Festivalt, ahol a világ minden tájáról érkező fiatal gokartosok mérték össze tudásukat.
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Sport
Premier League - Szoboszlai jobbhátvédként a forduló álomcsapatában
Szoboszlai Dominik, a bajnok Liverpool magyar futballistája bekerült a harmadik forduló álomcsapatába a Premier League hivatalos honlapján.