Hírek
2013. Április 12. 08:00, péntek |
Helyi
Forrás: lvp / fotó: megyei katasztrófavédelem
Ha jön a katasztrófa, segítenek a ferences diákok

Tardoson rendezték meg a minap a katasztrófavédelmi ifjúsági vetélkedő megyei döntőjét, melyet a középiskolások között az esztergomi ferences diákok nyertek, míg az általános iskolások közt a táti tanulók.
Idén már huszadik alkalommal zajlik le az országos ifjúsági katasztrófavédelmi verseny, melynek Komárom-Esztergom megyei döntője kedden zajlott le. A fordulón 9-9 csapat versenget alsós és felsős korosztályban. A diákoknak a feladatok során meg kellett mutatniuk tudásukat, jártasságukat a katasztrófavédelem egyes területein. A csapatoknak tizenegy állomáson kellett feladatokat teljesíteniük, melyek nagy része gyakorlati próbatétel volt.
Az állomások összeállításánál a szervezők nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a feladatok rövidek, de izgalmasak és tanulságosak legyenek a diákok számára. A gyerekeknek be kellett mutatniuk tudásukat többek között elsősegélynyújtásból, környezetvédelemből, a katasztrófavédelem három nagy területéből és árvízvédelemből.
A versenyen a katasztrófavédelem, a rendőrség, az adó- és vámhivatal valamint a vöröskereszt munkatársai is egy-egy állomással várták a versenyzőket.
A megmérettetésen előbb az általános iskolások, aztán a középiskolások küzdöttek elméleti és gyakorlati feladatokkal egyaránt. Az általános iskolások közül a táti III. Béla Általános Iskola csapata nyert, míg a középiskolások korosztályában az esztergomi Temesvári Pelbárt Ferences Gimnázium I-es alakulata. Esztergomból az Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola középiskolás csapata is remekül szerepelt a versenyen, az Árpád-házisok ugyanis a harmadik helyen végeztek. A győztesek továbbjutottak az országos döntőbe.
Ezzel a megmérettetéssel is igyekszik a katasztrófavédelem az újabb nemzedéket biztonságosabb életre nevelni, hangsúlyozta a versenyen Stolczenberger Klára a megyei katasztrófavédelem szóvivője.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 22:34, vasárnap | Helyi
Negyvenegy iskolát támogat idén a Richter alapítványa
Hatalmas érdeklődés mellett, 41 intézmény közel 107 millió forint összértékű támogatásával zárult a Richter Gedeon Nyrt. Centenáriumi Alapítvány 2025-ös országos támogatási programja.
2025. Július 02. 21:55, szerda | Helyi
Már elérhető a Richter Tudományos Show teljes felvétele
2025. Június 25. 13:01, szerda | Helyi
A Múzeumok Éjszakája egyik legnépszerűbb esztergomi programja idén is a Richter Tudományos Show volt
Izzó tudományos kísérlet, lélegzetelállító fényfestés, csodás orgonakoncert, megelevenedő történelem és elragadó kiállítások .
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.