Hírek
2020. Október 14. 17:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hackerversenyt hirdetett a Nemzeti Kibervédelmi Intézet
Hackerversenyt hirdetett a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézete.
Az MTI-hez kedden eljuttatott közlemény szerint az októberi európai kiberbiztonsági hónap keretén belül idén is megrendezik a Hungarian Cyber Security Challenge 2020 (HCSC'20) elnevezésű IT biztonsági csapatversenyt. Azt október 15-19. között, rendhagyó módon, online tartják meg.
A versenyre jelentkezhet minden 16. életévét betöltött magyar állampolgár. Az összdíjazás meghaladja az ötmillió forintot.
"A megmérettetés célja a technikai képességek gyakorlása, az elektronikus információbiztonsági szakmai orientáció, a szakma népszerűsítése, szakmai-baráti közösség építése a versenyzők között" - írták.
A HCSC'20-ról bővebb információ található a verseny honlapján.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát
A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.
2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra
Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.
2026. Július 20. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: hatalmas megtiszteltetésnek érezném, ha Polgár Judit elvállalná a köztársasági elnöki felkérést
2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld
Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
