Városlista
2025. október 8, szerda - Koppány

Hírek

2015. November 08. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Halálos balesetet szenvedett egy magyar barlangász Szlovákiában

Halálos balesetet szenvedett egy magyar barlangász Szlovákiában

Halálos balesetet szenvedett egy magyar barlangász pénteken este a szlovákiai Pelsőchöz (Plesivec) közeli Csengő-lyuk barlangban - közölte honlapján a Szlovák Hegyi-mentő Szolgálat (HZS).

A HZS információi szerint a 36 éves magyar állampolgár - aki két másik társával együtt ereszkedett a barlangba - a leereszkedés első szakaszát letudva pihenőt tartott, eközben lecsatolta magát a kötélről, megcsúszott és a mélybe zuhant.

A Csengő-lyuk (Zvonivá jama) a Szlovák karsztban található barlangok egyik legmélyebbike, 100,5 méter mély.

Miután a balesetről értesítették a hegyi-mentőket, 14 barlangász indult a szerencsétlenül járt férfi felkutatására. A mentés résztvevői pénteken a késő éjjeli órákban a barlang legalján bukkantak rá a férfira, aki a 45 méteres zuhanás következtében a helyszínen életét vesztette.

Adamkó Péter, a Magyar Barlangi Mentőszolgálat riasztásvezetője korábban az MTI-nek elmondta, hogy a baleset Aggtelektől tizenöt kilométerre történt. A balesetet szenvedett férfi nem barlangkutató, hanem ipari alpinista volt, neki és társainak nem volt engedélyük arra, hogy a barlangba leereszkedjenek - közölte.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!

2025. Október 08. 07:38, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek

Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek - mondta az Országgyűlés elnöke kedden Az Országház Bora 2025 verseny díjátadó ünnepségén a Parlamentben.

2025. Október 08. 07:37, szerda | Belföld

KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta

Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:36, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: a területi közigazgatásban dolgozóknak köszönhető, hogy lehet jó államot építeni

A területi közigazgatásban dolgozók hitének és elkötelezettségének köszönhető, hogy Magyarországon lehet jó államot építeni