Hírek
2022. Február 06. 16:10, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Halálra gázolta barátját az ittas férfi
Meghosszabbította a bíróság az előzetes letartóztatását.
Halált okozó ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette és segítségnyújtás elmulasztásának a veszélyhelyzetet előidéző által elkövetett bűntette miatt folyamatban lévő ügyben a Tatabányai Járási Ügyészség ismét eredményesen indítványozta annak a férfinak a letartóztatása meghosszabbítását, aki baráti összejövetelen volt, utána ittas állapotban kocsiba ült, azzal az egyik barátját elütötte, ezután a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott – közölte az ügyészség közleményében.
Az indítvány szerint az elkövető baráti összejövetelen szeszesitalt fogyasztott, ezután 2021. június 6-án 00 óra 45 perc körül egy teherkocsival Kesztölcön közlekedett. A férfi a haladása során a működő közvilágítási lámpákkal ellátott útszakaszon ittassága miatt nem észlelte az úttest jobb oldalán gyalogló, vele korábban a baráti összejövetelen együtt szórakozó sértettet, akit járművének jobb elejével elütött.
Az ütközés hatására a sértett a vízelvezető árokba esett, az elszenvedett súlyos sérülések miatt a helyszínen meghalt.
Az elkövető észlelte az ütközést, ennek ellenére a helyszínről segítségnyújtás nélkül elhajtott.
Az ügyészség indítványa alapján az Esztergomi Járásbíróság a férfi letartóztatását 2022. április 8-ig meghosszabbította.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: erős közép-európai régióra van szükség az erős Európához
2026. Május 21. 07:12, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: a magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen
A magyar nép megfogadta II. János Pál pápa tanácsát, hogy ne féljen - mondta a miniszterelnök a lengyelországi Gdanskban, köszönetet mondva ezért.
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
