Hírek
2018. Október 04. 07:41, csütörtök |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Három gyereke után nem fizetett tartásdíjat, börtönbe mehet

Volt feleségének és volt élettársának sem fizetett tartásdíjat a férfi három gyermeke után - vádat emelt az esztergomi ügyészség végrehajtandó szabadságvesztést indítványozva.
Tartási kötelezettség elmulasztása vétsége miatt emelt vádat az Esztergomi Járási Ügyészség azzal a férfival szemben, aki három gyermeke után nem fizetett tartásdíjat, ezért az ügyészség végrehajtandó szabadságvesztés kiszabására tett indítványt - közölte az ügyészség.
A vádlottnak házastársi kapcsolatából 1999-ben és 2004-ben, majd élettársi kapcsolatából 2008-ban született három gyermeke.
Az Esztergomi Járásbíróság kötelezte a vádlottat, hogy gyermekei tartására fizessen tartásdíjat a volt felesége, illetve a volt élettársa részére.
A vádlott sem volt feleségének, sem volt élettársának nem fizetett tartásdíjat, ezért őt az Esztergomi Járásbíróság 2017-ben 1 év, végrehajtásában 2 évi próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetésre ítélte.
A vádlott az elítélését követően időszakban sem fizetett tartásdíjat, bejelentett munkaviszonnyal nem rendelkezett. Amikor regisztráltatta magát az álláskeresők nyilvántartásában, akkor onnan azért törölték, mert a felajánlott képzési lehetőséget nem fogadta el. A vizsgált időszak egy részében munkaviszonnyal rendelkezett ugyan a vádlott, ám ezalatt sem teljesítette a fizetési kötelezettségét.
A vádlott volt felesége vonatkozásában 350 ezer forint tartásdíjat, míg volt élettársa vonatkozásában 75 ezer forint tartásdíjat halmozott fel a vádemelésig.
A vádlott magatartásával megszegte azt a polgári jogi rendelkezést, hogy a kiskorú gyermek tartására a szülő a saját szükséges tartásának korlátozásával is köteles.
Az ügyészség a vádlottal szemben a volt felesége és a volt élettársa által tartott gyermekeivel szembeni fizetési kötelezettség elmulasztása miatt két vádiratot nyújtott be.
Az ügyészség indítványt tett az Esztergomi Járásbíróságnak arra, hogy a két bűnügyet egyesítse, továbbá a vádlottat végrehajtandó szabadságvesztésre és a közügyek gyakorlásától eltiltásra ítélje, valamint a felfüggesztett fogházbüntetés végrehajtását rendelje el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi
TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET
A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.