Városlista
2026. január 9, péntek - Marcell

Hírek

2017. Október 30. 08:33, hétfő | Helyi
Forrás: közlemény

Helytálltak az NB II-ben is a sakkiskolások

Helytálltak az NB II-ben is a sakkiskolások

Újabb verseny, újabb helytállás az esztergomi ifjú sakkozóktól.

Az Esztergomi Sakk Club a Nemzeti Bajnokságban Székesfehérvárra látogatott vasárnap. A városi egyesületünknek jó esélye lett volna a győzelemre, de hét (!) kezdő játékos máshol ült asztalokhoz.

Legjobbjaink: Szabó Márton Mihály mesterünk Németországban játszik egyéni versenyen, Horváth Márió mester a szlovákiai első ligában sakkozott, így játékosaink sokkal erősebb ellenfeleket kaptak, főleg úgy, hogy a hazaiak több helyen megerősítették csapatukat.

Több táblán volt esélyünk további pontszerzésekre, elméleti döntetlent hagyott ki Pálinkás Bálint és Kovács Vilmos, esélyesebb állását Fekete László és Marosvári Gergő nem tudta megnyerni.

Fehérvár SE-Esztergomi SC 9-3

Győztek: Szabó Lajos, Pétervári Szabolcs (12 éves). Döntetlenül: Fekete László (14 éves) és Marosvári Gergő (12 éves) végzett.

A sakkozóink idén még az NB II-ben Biatorbággyal, Páttyal és a Tatabányai Turullal játszanak, ebből a három meccsből kettőt nyerni szeretnének.

(A fényképen: Szabó Márton Mihály, Fekete László, Marosvári Gergő)

Címkék: esztergom, sakk, sakkiskola

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést