2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2017. Május 15. 07:22, hétfő | Helyi
Forrás: EEHE

Hét érem és remek szereplés – sikeresen rajtoltak az esztergomi evezősök

Hét érmet és öt döntős helyezést értek el az esztergomi evezősök a Fradi hétvégén megrendezett országos versenyén a fővárosban. Ezzel nagy lendülettel kezdte a versenyszezont az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete.

20 klub versenyzői álltak rajthoz a Ferencvárosi Evezős Club hétvégén megrendezett országos versenyén. Az Esztergomi Evezősök Hajós Egyletének 11 versenyzője sikeresen rajtolt az év első rendes távú versenyén, amelyen 7 érem mellett további 5 döntős helyezést értek el.

A legeredményesebb esztergomi versenyző Ruzsits Dorottya lett, aki a női serdülő egypárevezősök 2000 méteres versenyszámában, előfutam győzelemmel került a döntőbe és ott ezüstérmes lett. Ezüstérmet szerzett másik versenyszámában is, az 1000 méteres női serdülő egypárban is.

Aranyérmet nyert a 13 éves fiúk egypárevezős versenyszámában Balog Csaba. Ebben a versenyszámban bronzérmes helyen végzett Szívós Márton.

Ezüstéremmel zárt a fiú serdülő II. egypárevezősök 1000 méteres versenyszámában Domokos Mihály és Balog Gábor is.

Bronzérmet harcolt ki a fiú serdülő I. korosztály , 1000méteres , egypárevezős versenyszámban Farkas Márton.

IV. helyezést ért el a leányoknál Négyesi Noémi és a fiúknál Bencze Bendegúz.
V. helyezéssel zárta élete első versenyét, a leány ifjúsági egypárevezősök 1000 méteres versenyén Sawin Laura, és a leány serdülő I. versenyszám 1000 méteres versenyszámában Malinkó Anna is.

VI.helyezést ért el a leány ifjúsági korosztály , 1000 méteres egypárevezős versenyszámában Dávid Regina.

A versenyzők edzője Mármarosi János testnevelő tanár.

2024. Május 02. 18:36, csütörtök | Helyi

Elindul a "piskóta" körforgalom építése

Április 30-án indult a Dobogókői út – Petőfi Sándor út – Terézia utca – Kálvária út kereszteződésénél a körforgalom építése.

2024. Május 02. 18:34, csütörtök | Helyi