Városlista
2026. február 19, csütörtök - Zsuzsanna

Hírek

2015. Szeptember 13. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Hetven éves férfi rabolt csuklyában Salgótarjánban

Hetven éves férfi rabolt csuklyában Salgótarjánban

Egy csuklyát viselő 70 éves férfi tört be Salgótarjánban egy családi házba szombaton, az elkövetőt egy órán belül elfogták - közölte az MTI-vel a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Dankóné Nagy Éva elmondta: a salgótarjáni rendőrkapitányságon személyesen tett bejelentést hajnalban egy idős férfi, mert családi házának szobaablakát egy fején fekete csuklyát viselő ismeretlen benyomta, a szekrényen elhelyezett pénzét ellopta. A mozgásra felébredő sértettet a tettes fojtogatni kezdte és további pénzt követelt tőle, majd a lakás ablakán keresztül elmenekült. A rendőrök azonnal megkezdték az adatgyűjtést, és otthonában elfogták az elkövetéssel gyanúsított 70 éves T. Gábort. Kabátja zsebében megtalálták az ellopott pénzt, valamint lefoglalták a bűncselekmény elkövetéséhez használt kötött sapkát és kesztyűt is.

A szóvivő közölte: a férfit, aki beismerő vallomást tett, őrizetbe vették és kezdeményezik előzetes letartóztatását.

Címkék: rabló, salgótarján

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába

2026. Február 18. 10:00, szerda | Belföld

Nagy Márton: a bankok túl drágák és túl sokan vannak

A bankok még mindig túl drágák és túl sokan vannak - írta Facebook-bejegyzésében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter kedden.

2026. Február 18. 06:35, szerda | Belföld

Két menet lesz a fővárosban március 15-én

Megszervezik a békemenetet, illetve a TISZA Párt is nagygyűlést tart a nemzeti ünnepen.