Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2017. December 07. 15:21, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Holnap vér folyik a vasútállomásokon

Holnap vér folyik a vasútállomásokon

Tizenegyedik alkalommal szervezi meg az országos vasutas véradónapot a MÁV Zrt., a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat.

A szervezők MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleménye szerint december 8-án, pénteken az ország tizenhárom helyszínen várják az egészséges 18-60 év közötti embereket, akik véradásukkal hozzájárulhatnak az ünnepek alatti kiegyensúlyozott vérellátáshoz.

Mint írjták, az ország egyik legnagyobb véradási akciója az elmúlt tíz évben is sikeres volt, ami azt bizonyítja, hogy évről évre több százan vesznek részt és segítenek embertársaikon.

Véradásra lehetőség lesz vasútállomásokon, vasútállomásokon, vasutas művelődési házakban, valamint a MÁV területi igazgatóságain. Így lehet vért adni a Budapesten, a Nyugati pályaudvaron, Debrecenben és Kaposváron, valamint a békéscsabai, a kiskunhalasi, a miskolci, a nagykanizsai, a nyíregyházi, a székesfehérvári és a szolnoki vasutas művelődési házakban. Ezen kívül a MÁV pécsi, szegedi és a szombathelyi területi igazgatóságán várják a segíteni akarókat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld

Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre