Hírek
2017. Szeptember 06. 15:33, szerda |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti:
Horvátországban minden rekordot megdöntött idén a turizmus
Minden rekordot megdöntött az év első nyolc hónapjában a horvátországi turizmus:
15 millió belföldi és külföldi vendég 85 millió vendégéjszakát töltött el az országban, előbbi 14, utóbbi 13 százalékos növekedés a tavalyi év ugyanezen időszakához viszonyítva - közölte Gari Capelli horvát idegenforgalmi miniszter szerdai sajtótájékoztatóján.
A horvát turisztikai minisztérium által tavaly elindított eVisitor rendszer adatai alapján augusztusban 4,1 millió külföldi vendég 28,2 millió vendégéjszakát töltött el az országban, a vendégek és a vendégéjszakák száma egyaránt 6 százalékkal nőtt.
A legtöbb vendégéjszakát az év első nyolc hónapjában a németek (16,6 millió) töltötték el, őket a szlovének (8,9 millió), az osztrákok (6,2 millió), a lengyelek(5,6 millió) és az olaszok (4,7 millió) követték.
A horvát turisztikai minisztérium MTI-nek eljutatott adatai szerint január elejétől augusztus végéig 502 853 magyar turista látogatott Horvátországba, 12 százalékkal több, mint tavaly az első nyolc hónapban, és 10 százalékkal több, 2 millió 689 ezer éjszakát töltöttek el az országban. Augusztusban több mint 188 ezer magyar turista 1 millió 137 ezer vendégéjszakát töltött az országban, a látogatók és a vendégéjszakák száma is 7 százalékkal növekedett.
A miniszter kiemelte, hogy a kiváló turisztikai eredményekhez hozzájárult a szezonra való jó felkészülés, az ágazatban eszközölt befektetések, a turizmusban dolgozók munkája és a kísérő gazdasági tevékenységek is.
"Az utószezonra vonatkozó előrejelzések alapján lehetséges, hogy az év végéig Horvátország történetében először elérjük a 100 millió vendégéjszakát, emellett éves szinten az európai átlagnál magasabb növekedést is várunk a turizmusban" - hangsúlyozta Capelli.
A Horvátországba látogatók a legtöbb vendégéjszakát Rovinjban töltötték el, utána Medulin, Umag, Split, Mali Losinj, Crikvenica, Pula és Novalja következik a listán.
A Horvát Nemzeti Bank (HNB) adatai szerint a turizmusból származó bevételek tavaly elérték a 10 milliárd eurót (3063 milliárd forint), és az előrejelzések szerint ebben az évben 5 és 7 százalék közötti növekedés várható.
A horvát kormány azt szeretné elérni, hogy 2020-ra a turisztikai ágazat 14 milliárd euró éves bevételre tegyen szert.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
