Hírek
2021. Augusztus 15. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hőség és zivatarveszély miatt is figyelmeztetéseket adtak ki

A hőség és a zivatarveszély miatt is országszerte adott ki első- és másodfokú figyelmeztetéseket vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez szombaton kora este eljuttatott veszélyjelzésük szerint vasárnap a déli megyékben már 27 Celsius-fok felett alakul a középhőmérséklet, Baranya, Tolna, Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád és Békés megyére adtak ki másodfokú figyelmeztetést a hőség miatt.
Négy megye - Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye - kivételével az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Az országos előrejelzés szerint a hajnali 14-22 fokról délután 31-37 fokig melegszik a levegő.
A hőség miatt Müller Cecília országos tisztifőorvos hétfő éjfélig adta ki másodfokú intézkedését a hőségriasztásról.
A meteorológiai szolgálat azt is kiemelte, hogy vasárnap délutántól az ország északi felében alakulhatnak ki nagyobb számban zivatarok, amelyek a Dunától keletre (hozzávetőlegesen az Északi-középhegység térségében) rendszert is alkothatnak. Ezeket hevesebb, akár 90 kilométer/órást elérő szélroham, felhőszakadás és jégeső is kísérheti.
Zivatarveszély miatt az egész országra figyelmeztetéseket adtak ki, köztük Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokút. Ezen négy megyére felhőszakadás veszélye miatt is elsőfokú figyelmeztetést léptettek életbe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat
Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.
2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld
Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre
A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba
2025. Augusztus 27. 07:57, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: saját magát köpi szembe az Európai Bizottság a Barátság kőolajvezeték elleni támadások ügyében
2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld
Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért
Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.