Hírek
2019. Március 24. 05:05, vasárnap |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu
Hová kerüljön a Bottyán-szobor?

Egyelőre még nincs végleges döntés a Vak Bottyán lovas szobrának elhelyezéséről.
Viszik a Bottyán-szobrot – Jó eséllyel megvan a helye – írtuk a közelmúltban.
Akkor úgy tűnt, hogy visszakerülhet eredeti helyére. Erről a képviselő-testület csütörtökön is tárgyalt.
Nem született azonban döntés Martsa István szobrászművész Vak Bottyán lovas szobrának elhelyezéséről. A szakbizottságok nem tudtak dönteni a szobor végső helyéről, valamint a szobor restaurálásához és visszaállításához szükséges anyagi fedezet biztosításáról. A képviselők ugyanakkor egyetértettek abban, hogy a lehető legrövidebb időn belül megoldást kell találni a lovas szobor méltó elhelyezésére.
Teljes körű állapotfelmérés történik az esztergomi köztéri alkotásról (például zárt helyen kallódó további szobrokról) és azok városi elhelyezésének lehetőségéről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 25. 23:26, kedd | Helyi
Richter TETT-mesepályázat – Díjazták a legjobb természettudományos meséket
2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi
KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT
Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.