Hírek
2021. Április 21. 19:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Húsz év alattiak jelentkezhetnek Balaton témájú videóversenyre
Balaton témájú videóversenyre jelentkezhetnek húsz év alatti alkotók, a nevezési határidő június 5-e.
A pályázatra műfaji megkötés nélkül, maximum másfél perces, mobiltelefonnal készített animációval, élőszereplős kisfilmmel, videóklippel lehet jelentkezni, a nevezők korlátlan számú alkotással indulhatnak a versenyen - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.
A linkre vagy drive-ra feltöltött alkotásokat a cinemira.mobilbalaton@gmail.com email címre kell elküldeni június 5-ig.
A nevezéseket filmesekből álló szakmai zsűri bírálja el. A legjobb 30 alkotó személyes visszajelzést, értékelést kap a zsűritől, és filmjét levetítik nyáron a Magyar Mozgókép Fesztiválon, Veszprémben. A legjobb három film értékes filmes díjakban és más elismerésekben részesül. A győztes egyebek mellett egy 42 ezer forint értékű nyári filmes workshopon vehet részt.
A videóversenyt a Magyar Mozgókép Fesztivál, a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program részeként, a Cinemira - Nemzetközi Gyerek és TEEN Film Fesztivállal együtt hirdette meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld
Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita
2026. Május 23. 13:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: a kormány elkötelezett a Budapest Airport bővítése mellett
2026. Május 23. 10:00, szombat | Belföld
Tiszaújvárosi robbanás - Hernádi Zsolt: üzemi baleset történt
A Mol tiszaújvárosi üzemében üzemi baleset történt, külső beavatkozásnak nem látták nyomát - hangsúlyozta a Mol elnök-vezérigazgatója péntek délután a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.
