Városlista
2025. április 12, szombat - Gyula

Hírek

2020. Április 27. 15:00, hétfő | Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - fotó: police.hu

Huszonkét rendbeli bűncselekmény miatt emelnek vádat egy csaló nővel szemben

Huszonkét rendbeli bűncselekmény miatt emelnek vádat egy csaló nővel szemben

Huszonkét rendbeli bűncselekmény elkövetésével gyanúsít az Esztergomi Rendőrkapitányság egy 41 éves nőt, aki álnéven jelentkezett be szállodákba, majd onnan fizetés nélkül távozott.

Valótlan adatokkal jelentkezett be szállodákba országszerte – köztük egy esztergomi hotelbe is – a 41 éves S. Dóra. A nő fiával együtt jelent meg a hotelekben, ahol álnéven bejelentkezett, majd fizetés nélkül távozott onnan. Előfordult, hogy a recepción dolgozóknak feltűnt az adatok valótlansága és fizetésre szólították fel a nőt, de ennek ő nem tett eleget. Az esetek többségében azonban eltöltött pár napot a szállodában, majd fizetés nélkül távozott onnan. Az egész ország területéről több hasonló bűncselekményről érkezett bejelentés, köztük egy esztergomi szállodából is, ahol a nő gyermekével kilenc napot töltött el, majd elhagyta a hotelt anélkül, hogy a számlát kiegyenlítette volna. Az esztergomi nyomozók 2019. december 2-án hallgatták ki gyanúsítottként S. Dórát – közölte a rendőrség.

A budapesti nő ellen tíz rendbeli csalás bűntett, két rendbeli csalás bűntett kísérlet és tíz rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt indult büntetőeljárás. A gyanúsítottat a rendőrség őrizetbe vette, és előterjesztésére az ügyészség indítványozta letartóztatását, amit a bíróság elrendelt.

Az ügyben a rendőrség a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat vádemelési javaslattal küldte meg az Esztergomi Járási Ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi

TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET

A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.

2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi

KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT

Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.