Városlista
2026. május 8, péntek - Mihály

Hírek

2020. Július 24. 15:02, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Huszonkilenc határsértőt fogtak el egy román kisteherutóban Békés megyében

Huszonkilenc határsértőt fogtak el egy román kisteherutóban Békés megyében

Huszonkilenc illegális bevándorlóra bukkantak a rendőrök egy román rendszámú kisteherautó rakterében csütörtök késő éjjel a Békés megyei Tótkomlóson. A jármű vezetője és egy utas elmenekült

- közölte a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság. A raktérben megbújók, illetve a vezetőfülkében maradó utas közül tízen szomáliai, tizenkilencen szír állampolgárnak mondták magukat. Nem tudták hitelt érdemlően igazolni a személyazonosságukat és jogszerű tartózkodásukat Magyarországon. Ellenük idegenrendészeti eljárás indult - írták a police.hu oldalon.

A rendőrök keresik a kisteherautó vezetőjét és egy utast.

A rendőrség embercsempészés bűntett megalapozott gyanúja miatt nyomozást rendelt el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld

NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat

Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg

2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld

Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés

Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére