Hírek
2015. Október 14. 09:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Idén elvégezhetik az első hazai tüdőátültetést

Idén elvégezhetik az első hazai tüdőátültetést - mondta el Mihály Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat Szervkoordinációs Irodájának igazgatója az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.
A szakember jelezte: jelenleg Bécsben hajtanak végre ilyen beavatkozást; tavaly például 22 magyar állampolgár kapott új tüdőt. Elmondta, Magyarországon a tavalyi rekordév volt: a 2013-asnál harminc százalékkal több, 203 elhunyt ember szerveit kaphatták meg mások. Az átültetések száma ennél is nagyobb mértékben, 38 százalékkal emelkedett, köszönhetően annak, hogy Magyarország 2013 közepe óta teljes jogú tagja az Europtransplant szakmai szervezetnek.
Jelezte: az 58 szívtranszplantáció mellett az élő donortól kapott szervekkel együtt tavaly 342 vesét, 75 májat ültettek át, illetve 14 olyan kombinált beavatkozást hajtottak végre, ahol valaki egyszerre kapott vesét és hasnyálmirigyet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Háborúellenes költségvetésnek nevezte el Nagy Márton a jövő évi büdzsét
Háborúellenes költségvetésnek nevezte a 2026-os költségvetést a nemzetgazdasági miniszter a törvényjavaslat szerdai általános vitájában az Országgyűlésben.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú
A türk országok szerepe Magyarország energiaellátásában kulcsfontosságú, ha olcsó energiát szeretnénk, ahhoz barátok kellenek, nem ellenségek - jelentette ki a miniszterelnök a Facebook-oldalán szerdán.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Belföld
A Hortobágyról telepítenek vissza vadlovakat Kazahsztánba
A Hortobágyról telepítenek vissza Przewalski-vadlovakat Kazahsztánba, az Altin Dala rezervátumba június folyamán
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.