Városlista
2025. október 8, szerda - Koppány

Hírek

2013. Július 08. 16:11, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Időjárás-jelentés

Időjárás-jelentés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat jelenti:

Az időjárási helyzet Európában
------------------------------

Észak-Európa fölött ciklonok vonulnak nyugatról kelet felé, emiatt arrafelé gyakran megnövekszik a felhőzet, és több helyen esik az eső, záporeső. Ugyanakkor szárazföldünk más területeinek időjárását anticiklon alakítja. A leszálló légmozgások hatására általában kevés a felhő, sokat süt a nap, elszórtan zápor, zivatar inkább csak a magasnyomás déli, délkeleti peremén alakul ki, másutt számottevő csapadék nem fordul elő. A legmagasabb nappali hőmérséklet kontinensünk északi vidékén általában 18, 25, középen és délen pedig 27, 32 fok között alakul. A Pireneusi-félszigeten tovább tart a hőség, ott a délutáni órákra 35, 41 fok közé melegszik fel a levegő.
Kedd estig a Kárpát-medence időjárásában lényeges változás nem várható.

Várható időjárás az ország területére kedd estig:
-------------------------------------------------

Túlnyomóan napos, gomolyfelhős időre számíthatunk. Délen, délkeleten szórványosan, hétfőn a Dunántúlon néhol várható záporeső, zivatar. Az északi, északkeleti szél megélénkül, hétfőn északkeleten helyenként meg is erősödik, emellett zivatarok környezetében átmenetileg viharos széllökések is lehetnek.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 15, 20 fok között valószínű.
A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 28, 31 fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!

2025. Október 08. 07:38, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek

Magyarországon bor és demokrácia egyfajta sorsközösségben léteznek - mondta az Országgyűlés elnöke kedden Az Országház Bora 2025 verseny díjátadó ünnepségén a Parlamentben.

2025. Október 08. 07:37, szerda | Belföld

KTK: már közel hétszázezer konzultációs ívet kézbesített a Magyar Posta

Pár nap alatt már közel hétszázezer nemzeti konzultációs ívet kézbesítettek a Magyar Posta munkatársai - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) kedden az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:36, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: a területi közigazgatásban dolgozóknak köszönhető, hogy lehet jó államot építeni

A területi közigazgatásban dolgozók hitének és elkötelezettségének köszönhető, hogy Magyarországon lehet jó államot építeni