Hírek
2020. Június 26. 07:25, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Idős ember kirablása miatt büntetett három férfit a nyíregyházi bíróság
Nem jogerősen tizenkét év és hét év hat hónap fegyház-, illetve egy év hat hónap börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a Nyíregyházi Járásbíróság azt a három férfit,
akik tavaly januárban bántalmaztak és kiraboltak egy egyedül élő idős férfit a nyírségi megyeszékhelyen.
Gunyecz Zoltán, a Nyíregyházi Törvényszék büntető kollégiumának vezetője az MTI-hez eljutatott közleményében azt írta, két vádlottat társtettesként elkövetett rablás és testi sértés bűntettének kísérletében, míg harmadik társukat bűnsegédként elkövetett rablás bűntettében találta bűnösnek az első fokon eljáró bíróság.
A tényállás szerint a vádlottak 2019. január 22-én határozták el, hogy az idős sértettől pénzt és értéktárgyakat lopnak el. Az első- és másodrendű vádlottak harmadik társuk segítségével átmászott a kerítésen, a nyitott ajtón bementek a házba, majd a 76 éves sértettet ököllel több alkalommal arcul ütötték, kezét hátracsavarták. A két támadó - miközben harmadik társuk az ajtó előtt figyelt - 40 ezer forint készpénzt, fényképezőgépet, mobiltelefont, pénzérméket és egy emlékérmet zsákmányolt az ingatlanból.
A sértett nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett, de csupán a véletlenen múlt, hogy nem sérült meg súlyosabban - jegyezte meg a kollégiumvezető.
Gunyecz Zoltán közlése szerint a halmazati büntetésül tizenkét év fegyházra ítélt elsőrendű vádlott esetében a bíróság súlyosító körülményként vette figyelembe büntetett előéletét, többszörös visszaeső voltát, valamint azt, hogy legutóbbi hosszabb tartamú fegyházbüntetéséből 2017 decemberében szabadult.
A hét év hat hónap fegyházbüntetéssel sújtott másodrendű vádlott büntetlen előéletű, azonban rablás és más miatt négy évre javítóintézeti nevelését rendelték el, melyből 2018 novemberében bocsátották el ideiglenesen. Harmadik társukra másfél év börtönt szabott ki a bíróság; esetében enyhítő körülményként értékelték a teljes beismerő vallomását, míg az első- és másodrendű vádlottak csupán részben ismerték be a bűncselekményeket.
Az ítélettel szemben a vádlottak és védőik enyhítés miatt jelentettek be fellebbezést, az ügyészség három nap gondolkodási időt tartott fenn.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.
