Hírek
2018. Október 15. 09:56, hétfő |
Helyi
Forrás: infoesztergom.hu - illusztráció: pixabay
Így kell engedélyeztetni az esztergomi kutakat!

Tájékoztatást adott ki Esztergom önkormányzata a kutak eljárásjogi szabályairól, illetve az engedélyeztetés módjáról.
A városháza közölte: a vízgazdálkodásról szóló törvény szerint „mentesül a
vízgazdálkodási bírság megfizetése alól az a létesítő, aki 2018. január 1-jét megelőzően engedély nélkül vagy engedélytől eltérően létesített vízkivételt biztosító vízilétesítményt, ha a vízjogi fennmaradási engedélyezési eljárást 2018. december 31-ig kérelmezi, és az engedély megadásának feltételei fennállnak.
A fennmaradási engedély iránti kérelmet a települési önkormányzat jegyzőjéhez kell benyújtani. A kút vízjogi fennmaradási engedélyezési eljárásához dokumentációt kell beadni.
Kutak fennmaradási engedélyezéséhez formanyomtatvány 2018 ITT tölthető le!
További információ: Tóth József Ferenc, Hatósági Osztály vezető, toth.jozsef@esztergom.hu
Bővebb tájékoztatást ITT ad a hivatal!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 15. 13:56, szerda | Helyi
FÚZIÓ ’25
Öt szervezet részvételével sikeresen lezajlott vármegyénkben az ez évi Fúzió-gyakorlat.
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
2025. Október 02. 11:19, csütörtök | Helyi
Idén először mentor-rezidens párosok is indulhatnak a Richter Érdemérem Díj háziorvosi pályázatán
2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi
Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon
A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.