Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2015. Október 01. 06:00, csütörtök | Helyi
Forrás: Duna Múzeum/Bárd Edit

Így raktározunk mi! - Családi nap a Duna Múzeumban

Így raktározunk mi! - Családi nap a Duna Múzeumban

A Múzeumok Őszi Fesztiválja országos rendezvénysorozat keretében családi napot szervez a Duna Múzeum október 3-án 10-14 óra között.

A rendezvény középpontjában a múzeum új állandó kiállítása, a Látványtár és maga a múzeumi gyűjtemény áll.

A Látványtár lehetőséget ad arra, hogy a látogatók ne csupán a kiállításokkal azonosítsák a múzeumot, hanem új irányból, a gyűjtemények, a múzeumi szakmai munka felől egy új arcát ismerhessék meg az intézménynek. A Duna Múzeum különlegességei, a gyűjteményezés, műtárgyvédelem, raktározás és feldolgozás folyamata látványosan, interaktív multimédiás eszközök segítségével válnak megismerhetővé. Ezen a napon muzeológusok és restaurátor is a látogatók rendelkezésére áll, válaszol a felmerülő kérdésekre. A családok táblagépes kalandjáték keretében fedezhetik fel a tárgyak történeteit, a nap programját pedig a legérdekesebb műtárgyakhoz kapcsolódó kézműves programok színesítik.

Részletes program:

10.00 A Látványtár a muzeológus szemével (szakmai vezetés)
11.00 Családi kalandjáték a Látványtárban
11.30 Családi kalandjáték a Látványtárban
12.00 Családi kalandjáték a Látványtárban
12.30 Családi kalandjáték a Látványtárban
13.00 A Látványtár a restaurátor szemével (szakmai vezetés)

Folyamatos programok 10.00 – 14.00 között:
Keresd a különbséget! – képeslapok a gyűjteményből
Oklevél-készítés
Hídpénzverés
Térképszínező, térképes játékok

A rendezvényre a belépés díjtalan!

A program a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében, a Duna Múzeum Baráti Köre Egyesület támogatásával valósul meg.

További információ: www.dunamuzeum.hu

A Múzeumok Őszi Fesztiváljának központi honlapja: www.oszifesztival.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Helyi

Spanyol Nagydíj - Piastri vezérletével kettős McLaren-győzelem Barcelonában

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat vasárnap Barcelonában, ezzel tízpontosra növelte az előnyét a világbajnoki összetettben csapattársával, a brit Lando Norrisszal szemben.

2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi

Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe

2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi

Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!

Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.