Városlista
2026. május 23, szombat - Dezső

Hírek

2013. Február 13. 08:00, szerda | Helyi
Forrás: Duna Múzeum / Bárd Edit

Internetes játékra hív a Duna Múzeum!

Internetes játékra hív a Duna Múzeum!

Az idén 40 éves Duna Múzeum 40 különleges műtárgyát mutatja be 40 héten keresztül a múzeum honlapján. A tárgyakhoz kvízjáték is kapcsolódik.

A Duna Múzeum 2013-ban ünnepli alapításának 40. évfordulóját. A múzeum munkatársai a negyvenes szám jegyében a gyűjtemény legkülönlegesebb, legérdekesebb darabjaiból válogatták ki azt a negyvenet, melyeket 40 héten keresztül, hétről hétre a múzeum honlapján és Facebook oldalán mutatnak be.

Minden hónap végén egy rövid kvízt tesznek közzé az adott hónapban bemutatott műtárgyakhoz kapcsolódóan. A kérdésekre helyesen válaszolók között családi belépőt, az év során a legtöbb helyes választ beküldők között pedig ajándékcsomagot sorsolnak ki.

A 40 év – 40 tárgy játékba itt lehet bekapcsolódni. Az első kvíz kérdései február 28-án kerülnek fel a honlapra, a helyes válaszokat pedig március 7-ig lehet beküldeni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi

Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben

Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.