Hírek
2011. November 05. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: HírTV
„Ipari mértékben” folyt a telefonok lehallgatása

A Scotland Yard legújabb közlése szerint a brit News of the World-botrányban érintett áldozatok száma a 6 ezret közelíti.
A hatóságok a piszkos ügyeket intéző magánnyomozó, Glenn Mulcaire jegyzetei alapján hozták nyilvánosságra a legújabb számadatot. Mulcaire minden egyes megbízatásáról pontos leírást készített, a rendőrség ezek alapján igyekszik megállapítani, hány embert érinthetett az illegális tevékenység. „Jelenlegi állás szerint 5795 nevet tudtunk azonosítani a papírokban – szól a Scotland Yard közleménye. – Ez azonban a további vizsgálatok függvényében még módosulhat.” 2009–ben a Guardian arról írt, 2-3 ezerre tehető az érintettek száma, a hatóságok azonban ekkor még csupán „néhány száz” esetről beszéltek.
Az azóta megszűnt bulvárlap felelősségét vizsgáló rendőri akciócsoport közben újabb személyt tartóztatott le. Azt egyelőre nem tudni, kiről van szó, a Scotland Yard csupán annyit közölt, a negyvennyolc éves férfi a News International alkalmazottja, a hatóságokhoz nincs köze.
(The Guardian, guardian.co.uk)
Ezek érdekelhetnek még
2023. Szeptember 23. 13:00, szombat | Külföld
Az Európa Tanács a kitoloncolások megszüntetésére szólította fel Magyarországot
2023. Szeptember 20. 09:50, szerda | Külföld
Az ENSZ-t kritizálta Zelenszkij
Az ENSZ Közgyűlésének terme sok háborút látott már, de a szervezet nem bizonyult aktív védelmezőnek agressziók esetében - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az ENSZ 78. ülésszakán elmondott beszédében kedden.
2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld
Szlovákia sem szünteti meg a gabonaimport korlátozását
Az ukrán gabona behozatalára vonatkozó korlátozások fenntartása miatt a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) beadott ukrán panasznak nincs jogalapja, Szlovákia nem szünteti meg az embargót
2023. Szeptember 20. 06:00, szerda | Külföld
Bild: a német belügyminiszter szavazati jogot adna a menekülteknek
Nancy Faeser német szövetségi belügyminiszter szavazati jogot adna a Németországban élő külföldieknek - írta a Bild című német lap kedden a szociáldemokrata párt (SPD) Hessen tartományi szervezetének választási programja alapján.