Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2015. Június 26. 10:18, péntek | Helyi
Forrás: sajtóközlemény

Ismét a gyalogosoké lesz a Széchenyi tér

Ismét a gyalogosoké lesz a Széchenyi tér

Július 6-án (hétfő) reggel 9 órától újra működik a Széchenyi téri behajtást gátló oszlop, így hamarosan ismét csak a gyalogosoké lesz a főtér. Sajtóközlemény

Július 9-étől újra üzembe helyezték az esztergomi Széchenyi téren a beengedő rendszert. Mostantól a főtér Deák Ferenc utcai bejáratánál lévő elektromos oszlop új használata mindazok számára lehetséges, akik meghatározott díj ellenében belépési engedélyt és a beengedő oszlopot működtető távirányítót kapnak.

A távirányító kiadása a behajtási engedéllyel együtt polgármesteri hatáskörben történik. Az igénylőknek a távirányítóért átvételkor 15 ezer forint letéti díjat kell fizetni. A díjat a működőképes távirányító leadásakor a használók visszakapják.

Fontos tudnivalók a behajtási engedélyről:
Az csak be- és kiközlekedésre jogosít, parkolásra nem.
Az engedély és a távirányító csak az engedélyen feltüntetett forgalmi rendszámú járművel történő behajtásra használható fel, más járműre nem érvényes.
A burkolatban okozott esetleges károkért teljes anyagi felelősséggel tartozik a behajtási engedély jogosultja.
A behajtási engedélyt a közterület- felügyelők és a rendőrség jogosult ellenőrizni.
Amennyiben az engedélyes a behajtásra vonatkozó előírásokat megsérti, úgy tőle az engedély visszavonható.
Árurakodás a városháza közben kijelölt rakodási területen végezhető.

A behajtási engedélyről és a letéti díj fizetéséről az érdeklődők bővebb tájékoztatást személyesen az Esztergomi Közös Önkormányzati Hivatal Városüzemeltetési Irodáján kaphatnak (2500 Esztergom, Széchenyi tér 1.) illetve telefonon a +36 33 542 098- as telefonszámon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 13:06, kedd | Helyi

ELLENŐRIZÜNK A TUNING TALÁLKOZÓN

Az esztergomi rendőrök is ott voltak azon az autós rendezvényen, ahol több szabálytalanságra is fény derült.

2025. Április 02. 09:38, szerda | Helyi

TÖBB TUCAT BALHÉÉRT FELELHET

A tatabányai nyomozók befejezték az eljárást az ellen a 26 éves férfi ellen, aki lopásokat, rablást, garázdaságot és testi sértést is elkövetett.

2025. Március 25. 09:58, kedd | Helyi

KERESSÜK A SZEMTANÚKAT ÉS A BALESET OKOZÓJÁT

Az ismeretlen járművezető áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol érintőlegesen ütközött egy másik járművel.