Hírek
2020. November 02. 18:05, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét korlátozza az idősek mozgását Koszovó
Koszovóban a 65 évnél idősebbek ezentúl kizárólag 6 és 10, valamint 16 és 19 óra között léphetnek az utcára
- döntött a pristinai kormány vasárnap este az új koronavírus-járvány megfékezése érdekében hozott legújabb korlátozásokról a helyi sajtó hétfői ismertetése szerint.
A koszovói kormány arról is határozott, hogy a felsőoktatásban kizárólag online formában folyhat az oktatás, ötnél többen nem gyülekezhetnek a köztereken, a művelődési intézmények csak 30 százalékos kapacitással működhetnek, a vallási rendezvényeken be kell tartani minden egészségügyi előírást, a vendéglátóhelyeknek pedig 21 és 5 óra között zárva kell tartaniuk.
A Nyugat-Balkánon - Horvátországot kivéve - vasárnapról hétfőre 4439-cel nőtt az igazolt fertőzöttek és 48-cal a halálos áldozatok száma.
A regisztrált fertőzöttek száma Szerbiában 1449-cel 48 403-ra, Koszovóban 337-tel 20 179-re, Észak-Macedóniában 865-tel 32 437-re, Montenegróban 373-mal 18 341-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 1415-tel 51 505-re emelkedett.
A járvány halálos áldozatainak száma Szerbiában az utóbbi 24 órában hattal 826-ra, Koszovóban héttel 688-ra, Észak-Macedóniában tízzel 1004-re, Bosznia-Hercegovinában tizenhárommal 1249-re, Montenegróban pedig tizenkettővel 313-ra nőtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
