Hírek
2020. Augusztus 22. 19:34, szombat |
Helyi
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét magas az ózonkoncentráció a térségben

Sok településen ismét magas az ózonkoncentráció - derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szombati adataiból.
Emiatt - térképük szerint - 19 településen kifogásolt a levegő minősége. Ezek: Budapest, Ajka, Veszprém, Komló, Százhalombatta, Tököl, Dorog, Esztergom, Vác, Szolnok, Kecskemét, Eger, Salgótarján, Putnok, Kazincbarcika, Oszlár, Nyíregyháza, Debrecen, Hernádszurdok.
Az elmúlt időszakban az NNK többször is felhívta a figyelmet a magas ózonkoncentrációra.
A tisztifőorvosi Facebook-oldalon korábban azt írták: nyáron a déli, kora délutáni órákban a koncentráció jellemzően magas, emiatt a krónikus légúti betegségben szenvedők légúti irritációt, légzési nehézséget, köhögést tapasztalhatnak.
Ezért az asztmában vagy más légzőszervi betegségben szenvedőknek nem javasolják, hogy az érintett településeken ebben a napszakban intenzív fizikai tevékenységet végezzenek a szabadban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 17:59, csütörtök | Helyi
Nagy döntést hozott a Richter, óriási változás vár Dorogra
Új korszak veszi kezdetét a Richternél – ennek részleteit nemrég jelentette be Magyarország legfontosabb gyógyszeripari vállalata. A Richter Gedeon Nyrt. hatóanyaggyártásának központja Dorog lesz.
2025. Június 04. 09:47, szerda | Helyi
ÚJABB CSAPÁS AZ ILLEGÁLIS HULLADÉKLERAKÓKRA
Célzott ellenőrzéssorozattal léptek fel az illegális autóbontás és hulladéklerakás ellen az Ács-Bábolna Rendőrőrs munkatársai.
2025. Május 22. 09:52, csütörtök | Helyi
Meghívó - Magyar Hősök Emlékünnepe
2025. Május 22. 09:32, csütörtök | Helyi
Jöjjön el gyermekével a Richter Tűzoltó Gyereknapra!
Május 25-én, vasárnap immár negyedik alkalommal rendeznek interaktív gyereknapot a Richter Gedeon Nyrt. dorogi gyáregységének nagyparkolójában.