Hírek
2013. December 27. 09:26, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Ismét megdőlt a hajnali melegrekord

Több helyen is megdőlt a napi hajnali melegrekord pénteken, Pécsett mindössze 9,3 Celsius-fokig csökkent a hőmérséklet.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: a péntekre virradó éjszakán megdőlt a december 27-i eddigi legmagasabb minimum-hőmérsékleti rekord.
Mostanáig ezen a napon Tatabányán volt a legenyhébb a hajnal 1957-ben, akkor 8 fokot mértek. Péntekre virradóra Egerben ugyancsak 8 fokig, Szegeden 8,5 fokig, Pécsett csupán 9,3 fokig hűlt le a levegő, így ez utóbbi számít új napi rekordnak.
A legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord egy nappal korábban is megdőlt: Pápán a leghidegebb órában mindössze 10,2 fok volt.
Az előrejelzés szerint folytatódik az enyhe idő. Pénteken egyre kevesebb helyen, főleg a Dunántúlon fordul elő eső, zápor. A legmagasabb hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű. Késő estére 2 és 7 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Orbán Viktor: az ukrán elnök nem mondhatja meg a magyaroknak, mit gondoljanak
2025. Július 12. 08:43, szombat | Belföld
Vihar - Helyreállította az áramszolgáltatást az E.ON
2025. Július 12. 08:41, szombat | Belföld
Debrecen a TOP3-ban az Európa Zöld Fővárosa címért zajló versenyben
2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld
A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron
A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.