Hírek
2013. Június 28. 07:49, péntek |
Helyi
Forrás: lvp/MTI
Itt az újabb árvíz – Esztergomnál ma már elsőfokú készültség lehet

Újabb árhullám érkezett a Dunán, ez azonban jóval kisebb mint a június eleji rekordáradás. A folyó felső szakaszán ezzel együtt másodfokú a készültség, míg Esztergomnál elérheti a vízszint az elsőfokú szintet.
A Duna Nagybajcsnál másodfokú készültségi szint mellett jelenleg tetőzés közeli állapotban van - közölte az Országos Műszaki Irányító Törzs (OMIT) az MTI-vel. A most levonuló kisebb árhullámról a tájékoztatóban azt közölték, hogy a folyó bajor és ausztriai vízgyűjtő területén, valamint a Morva és a Vág vízgyűjtőjén vasárnaptól szerda reggelig jelentős mennyiségű csapadék hullott, de az elmúlt 24 órában ez nem folytatódott. A legfrissebb meteorológiai előrejelzések szerint a következő napokban sem várható számottevő mennyiségű csapadék - tették hozzá.
Nagybajcsnál tegnap reggel már a másodfokú készültségi szintet meghaladó 576 centimétert mértek, kora délután a folyó tetőzés közeli állapotban van. Ez a vízszint a két héttel ezelőtti árvízi tetőző értéknél több mint három méterrel alacsonyabb - jegyezték meg. Komáromnál, Baján és Mohácson az elsőfokú szint feletti, Esztergomnál az elsőfokú szint körüli, lejjebb, Bajáig pedig elsőfokú szint alatti vízállások kialakulása valószínűsíthető. Budapestnél a víz szintje nem fogja megközelíteni az alsó rakpartot. A tetőzés péntekről szombatra virradóra, 580 centiméter körüli értékkel várható - közölték.
Esztergomnál a Duna ma várhatóan eléri az elsőfokú készültség 5 méteres szintjét. Csütörtök reggel 462 centis volt az áradás, míg szerdán 396 centiméteres.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 06. 09:39, hétfő | Helyi
TE DÖNTESZ – VALÓS TÖRTÉNETEKKEL A DROGPREVENCIÓÉRT
a tatai Magyary Zoltán Művelődési Központ adott otthont a Te döntesz című drogprevenciós színházi előadásnak, melynek során több száz középiskolás kapott lehetőséget arra, hogy szembenézzen a drogfüggőség valóságával
2025. Október 02. 11:19, csütörtök | Helyi
Idén először mentor-rezidens párosok is indulhatnak a Richter Érdemérem Díj háziorvosi pályázatán
2025. Szeptember 30. 21:34, kedd | Helyi
Richter TETT Természettudományos Nap Dorogon
A Richter TETT Természettudományos Nap szeptember 25-én Dorogra is eljutott, melynek keretében közel 200 tanuló tíz turnusban vett részt programokon a művelődési házban.