Hírek
2017. Október 06. 04:35, péntek |
Helyi
Forrás: közlemény
Izgalmas program a gátőrházban és vetélkedő Duna Múzeummal
Mintaprojekt indult a Duna Múzeum gondozásában
A Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek elnevezésű mintaprojekt gyakorlati lebonyolítása kezdődött meg a Duna Múzeumban. A hat szakmai napból álló projekt első alkalmán a Than Károly Ökoiskola Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola diákjai vettek részt, akik október 4-én reggel autóbusszal érkeztek Esztergomba, és mindjárt a gátőrháznál kezdték a napot.
Az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság tatai szakaszmérnökségének esztergomi gátőrházában előbb Molnár András szakaszmérnök érdekes előadását hallgathatták meg a gyerekek. Az alkalomra egy olyan nagyméretű makett is készült, amely segítségével számos vízépítészeti megoldást, műtárgy-típust, védekezési módot és gáttípust ismerhettek meg a diákok. Ezt követően Dávid Balázs gátőr tartott előadást és bemutatót a gátőrök feladatairól, életéről, mindennapjairól.
A délelőtt hátralévő részében a táti Duna-szakasz fejlesztésével, a töltésépítés hátterével és hatásával ismerkedhettek a diákok interaktív terepbejárás során. Az elméleti tudnivalók mellett a gyerekek megtanulták a gyakorlatban is, hogyan kell árvíz esetén homokzsákolni, illetve a szakemberek beszéltek a védekezési módszerekről, gáttípusokról. Az interaktív élményóra keretében a szakiskolások megnézhették az úgynevezett mérőhajót munka közben is, miközben sokat kérdeztek a jelenlévő szakemberektől és Fehér Györgyi múzeumpedagógustól.
Duna Értéktár vetélkedő
A nap második felében a projektet lebonyolító múzeumpedagógus ismertette a diákokkal a Duna Értéktár játékos vetélkedő szabályait. Az értéktárat a Duna Múzeum munkatársai azzal a céllal állították össze, hogy egy sokoldalú tudás-gyűjteményt hozzanak létre a szakiskolások részére. Az értéktár sok, fiatalok számára is érdekes információkat tartalmaz a természeti értékekről, vízgazdálkodásról, hagyományos gazdálkodási módokról és foglalkozásokról, de az anyag kitér a közlekedésre, a sportokra és az ivóvíz/csatornázás témakörére is.
A vetélkedő két részből áll, a diákok a projekt indulásakor az első helyszínen megkapták a Duna Értéktár nyomtatott verzióját. A kreatív feladatokra ötfős csoportokban otthon vagy az iskolában készülhetnek fel, közös munkájuk eredményét pedig a Duna Múzeumban, a projekt utolsó napján mutatják majd be. A vetélkedőt eredményhirdetés és díjazás zárja a projekt befejezéseként.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Október 01. 12:28, kedd | Helyi
Negyedik alkalommal hívja alkotásra a diákokat a sikeres Richter TETT-mesepályázat
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi
PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre