Hírek
2017. December 05. 17:03, kedd |
Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:
Izrael harci gépek ismét légitámadást hajtottak végre Szíria ellen
Az izraeli légierő harci repülőgépei a libanoni légtérbe behatolva légitámadást hajtottak végre hétfő éjjel egy szíriai katonai létesítmény ellen.
A Damaszkusz nyugati külvárosában, Dzsamrajában lévő kutatóintézetre már korábban is mért csapást Izrael - jelentette a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet.
Bassár el-Aszad szíriai elnökhöz közeli források szerint a támadást a szíriai légvédelmi rendszer részben elhárította: elfogott három izraeli rakétát. A Hezbollah libanoni radikális síita szervezethez közel álló el-Majádín tévétársaság szerint pedig a harci gépek hat rakétát indítottak el. A szíriai elnöki palotától csupán néhány kilométerre lévő katonai létesítményben keletkezett esetleges károkról nem szóltak. Dzsamrajában több más katonai létesítmény is található, köztük vegyi fegyvereket gyártó üzemek és fegyverraktárak.
Izrael egy héten belül már másodszor hajtott végre rakétatámadást Szíria ellen. Péntek éjjel egy Damaszkusztól tizenöt kilométerre délnyugatra lévő, al-Kiszva város melletti katonai tábort lőttek, ahol az izraeli kormány szerint mintegy ötszáz iráni katona állomásoztatását tervezték.
Szíriai jelentések szerint Izrael 2013-ban kétszer is csapást mért a szóban forgó katonai kutatóintézetre, először az ott tárolt, és a Hezbollahnak szánt Fath 110 típusú iráni rakéták megsemmisítése céljából.
Az izraeli hadsereg az elmúlt években több tucatszor hajtott végre hasonló légitámadást a Hezbollahnak szánt fegyverszállítmányok ellen, leginkább a szíriai légtérbe behatolva. Az izraeli hadsereg szóvivői általában nem erősítették meg, de nem is tagadták, hogy ezek a bevetések megtörténtek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
