Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2012. Március 23. 14:05, péntek | Belföld
Forrás: mno / Magyar Nemzet

Új iparág alakult ki hazánkban

Új iparág alakult ki hazánkban

Új iparág épült a használt gépkocsik értékesítésére Magyarországon – írja a Magyar Nemzet.

Optikai csalódásnak minősítette a használtautó-kereskedők szervezete azt az elemzést, amely szerint a regisztrációs adó csökkentése óta elözönlötték volna hazánkat a tizenéves autóroncsok. Valójában a karambolos autók reexportja és az egyedi magánbehozatal emeli meg az átlagéletkort.

Fojt Attila, a Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete (MGOE) elnöke a lapnak elmondta: új iparág alakult ki Magyarországon a karambolos autók behozatalára, felújítására és keleti országokba való továbbértékesítésére. Ez utóbbi ezres nagyságrendű magyar munkaerőnek, karosszérialakatosnak, fényezőnek, autószerelőnek biztosít munkát és megélhetést. A regisztrációs adó csökkentése kétségkívül élénkülést hozott a magyar használtautó-piacon – tette hozzá.

Magyar Nemzet / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.