Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2017. Január 06. 14:20, péntek | Belföld
Forrás: mti

Jelenleg alacsony az influenza-vírus aktivitása az országban

Jelenleg alacsony az influenza-vírus aktivitása az országban

A múlt év utolsó hetében 8200 ember fordult influenzaszerű tünetekkel orvoshoz, így még alacsony a vírus aktivitása az országban - olvasható az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb jelentésében.

A betegek 14,1 százaléka gyermek, 38,4 százaléka 15-34 éves fiatal felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 31,2 százaléka, 16,3 százalékuk pedig 60 éven felüli.

Az 52. héten öt megyében nőtt, két területen nem változott, 13 megyében csökkent az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva.

Laboratóriumi vizsgálattal igazolt, influenzavírus által okozott megbetegedést hat területen - a fővárosban, Baranya, Békés, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében - diagnosztizáltak.

Az OEK-jelentés szerint a 29 influenzagyanús betegtől érkezett vizsgálati anyagból a laboratóriumi vizsgálatok tizenegy esetben igazolták az influenza A vírust.

Egyelőre csak három kórházban van látogatási tilalom az influenzás megbetegedések és hurutos, légúti fertőzések miatt - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat.

Eszerint nem lehet felkeresni a betegeket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház Jósa András Oktatókórházának gyermek- és szülészet-nőgyógyászati osztályain, valamint újszülöttrészlegén. Látogatási tilalom van a kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórház intenzív, csecsemő- és gyermekosztályán, valamint szülészeti-nőgyógyászati és újszülöttrészlegén, továbbá a mosonmagyaróvári Karolina Kórház Rendelőintézet ápolási osztályán.

Címkék: betegség, influenza, vírus

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld

Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air

Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.